Form Doldurun
X
Form Doldurun Sizi Arayalım

Sağlık Taraması Hizmetleri

  • Anasayfa
  • /
  • Sağlık Taraması Hizmetleri

Sağlık Taraması Hizmetleri

Herhangi bir işyeri başvurusu kabulü dahilinde alınması zorunlu olan sağlık taraması hizmetleri, hem işveren hem de çalışan açısından oldukça önem taşımaktadır. Bu hizmetler sayesinde de çok daha sistemli bir personel alımı aşamasına dahil olunabilir. Tabii bu sayede iş kazaları ya da işten kaynaklı hastalıklarında önüne geçilebilmesi sağlanabilmektedir. Sağlık taraması hizmetleri kapsamında da çalışacak olan kişinin deyim yerindeyse A’ dan Z’ ye dahil olması gereken bir sağlık tarama aşaması söz konusu olacaktır. Özellikle de işyeri hekimin büyük bir görev üstleneceği bu hususları aşağıdaki sıralama ile incelemek mümkündür.

Toraman OSGB Sağlık taramaları için İstanbul’un her iki yakasında da siz değerli müşteri ve ziyaretçilerimize işlerinde hassas çalışan çözüm ortakları sunmaktadır.

Mevcut sağlık taraması hizmetleri ve önemleri şu şekildedir;
RADYOLOJİK TESTLER
Akciğer Grafisi: Tozlu ve kimyasal işlerde çalışmakta olan kişilerin belirli dönemlerde sürekli olarak dahil olması gereken periyodik test olan akciğer Grafisi radyolojik olarak incelenmeye kalkındığında tomografi,sipirometrik inceleme ve lateral akciğer testi gibi tektiklerin eksiksiz bir şekilde yapılmasını gerekli kılmaktadır.

FİZYOLOJİK TESTLER
Çalışanların fizyolojik açıdan uygunluğunun test edildiği bu aşamalarda geniş kapsamlı bir tektik uygulaması yapılmaktadır. Bu tektikler dahilinde de;
İŞİTME TESTİ,
GÖRME BOZUKLUĞU TESTİ,
EKG,
SFT aşamaları sırasıyla gerçekleştirilmektedir.

BİYOLOJİK TESTLER
Sağlıklı bir iş akıcılığı adına biyolojik testlerde büyük önem arz etmektedir. Bu sebepten dolayı da, aşağıda ki sıralamalar doğrultusunda da bu tetkitlerin düzenli bir şekilde gerçekleştirilmesi şart koşulmaktadır;
HEMOGRAM,
ALT,
AST,
BUN,
KREATİNİN,
TSH
Tüm bu tektikler sayesinde de çok daha sistemli bir iş sağlık bilgi ağı elde edilebilmektedir.

MİKROBİYOLOJİK TESTLER
Bu testler dahilinde de en fazla ön plana çıkacak olanı Portör testleri olmaktadır.
Tüm bu hususları göz önünde bulundurduğumuz zamanlarda ise, yapılacak olan geniş kapsamlı sağlık taraması testleri sayesinde çok daha sağlam bir iş güvenliği elde edilebilmektedir. Bu sebepten dolayı da yukarıda belirtmiş olduğumuz tüm bu hususların sistemli bir şekilde gerçekleştirilmesi şarttır. Bu şart dahilinde de iş yeri güvenliği ve sağlığı açısından daha rahat bir çalışma alanı oluşturulabilmektedir. Şu durumda her zaman göz önünde bulundurulmak zorundadır ki, işçi sağlığı her zaman birinci planda tutulmalıdır.